Japonsko - dohoda o pracovní dovolené

Česká republika a Japonsko podepsaly 27.06.2017 dohodu, která umožní mladým lidem z obou zemí vycestovat na území druhého státu na takzvanou pracovní dovolenou. Během pobytu budou moci pracovat, a vydělat si tak na cestu. Dohoda byla podepsána za přítomnosti předsedů vlád ČR a Japonska Bohuslava Sobotky a Šinzóa Abeho v Tokiu, kde byl český premiér na čtyřdenní návštěvě.

Smlouva již vstoupila v platnost a dává mladým občanům ve věku od 18 do 30 let v praxi možnost pobývat na území druhého státu a zároveň vykonávat po dobu maximálně jednoho roku práci bez pracovního povolení. Žadatel bude muset mít zajištěnu zpáteční cestu nebo na ni mít dostatek peněz, čistý trestní rejstřík a splnit další povinnosti.

Doposud jsou čeští občané při vstupu do Japonska pro pobyt do tří měsíců osvobozeni od vízové povinnosti, pokud účelem jejich pobytu není výdělečná činnost.

Takto zjednodušená možnost pracovního pobytu v Japonsku dává mnoho příležitostí mladým Čechům a Češkám nejen důkladně poznat Japonsko a jeho kulturu a obyčeje, ale i jeho pracovní prostředí, stejně jako se případně naučit japonštinu.

Podrobnosti viz:  https://www.mofa.go.jp/j_info/visit/w_holiday/index.html

Pomoc a informace při cestách do Japonska a po Japonsku lze získat přes e-mail: pruvodce@dojaponska.eu

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting