Májové rozkvetlé Japonsko a rozšíření o Kyushu 2023

Využijte svátky a prožijte nezapomenutelných 12 či 19 dní v „Zemi vycházejícího slunce“.

Navštívíme hlavní přírodní i historické památky této země – řada z nich je na seznamu UNESCO. Zažijete unikátní mix nejmodernějších technologií vsazených do rámce specificky japonského Orientu. Na řadě míst se seznámíte s velice pestrou historií této země (bývalé tisícileté hlavní město Kjóto, hrady, buddhistické chrámy a kláštery, šintoistické svatyně, proslulé japonské zahrady). Japonsko je bohaté i na přírodní krásy, vulkanická pohoří ostrova Kyushu, unikátní termální lázně, v prodloužení zájezdu se projedeme po nejdelší mostní soustavě světa nad Vnitřním Japonským mořem, navštívíme ostrov Kjúšú a jeho „japonskou Neapol“. Zájezd je poznávací, s bohatým programem - hlavní dopravní prostředek je šinkansen, na jednotlivých místech pak pěšky a místní dopravou. V zajímavých sušibarech ochutnáte nejen pravé suši, ale i další japonské speciality, nezapomeneme ani na typický nápoj saké, či umešu. Náročný program od rána do večera, ubytování převážně v moderních business hotelech. Nejedná se o masovou turistiku busem, ale o osobní, skutečné poznání přírody, památek a života lidí v Japonsku. Nejlevnější zájezd s tak unikátním a bohatým programem na trhu – vhodný pro každého. Výhoda – malá skupina.

V případě zájmu NEVÁHEJTE s rezervací, malý počet míst, využijte FM slevu, zájezd bývá brzo vyprodán!

7.5. - 18.5.2023 | 12 dní                                     Cena: 65 990 Kč    FM1: 63 350 Kč (do 6.11.2022)

                                                                                                                FM2: 64 670 Kč (do 6.2.2023)

18.5. - 25.5.2023 | prodloužení o 7 dní - příplatek 22 000 Kč 

Popis zájezdu:

Tento zájezd organizuje CK Karavela, průvodce Ing Josef Kafoněk, znalec Japonska

1. – 4. den odlet z Prahy do Tokia, prohlídka západního a východního centra, Šindžuku - čtvrť mrakodrapů, bank, obchodních a průmyslových společností, s největším tokijským nádražím, výhled na město z mrakodrapu tokijské radnice (při dobrém počasí i s kulisou nejvyšší hory Japonska Fudži - UNESCO, 3776 m) každého uchvátí, obhlídka Olympijského stadionu, dále muzeum Sumo a ostrov Odaiba v tokijském zálivu, přístupný přes zaklenutý Duhový most. Poslední den pak chrám Sensódži ve čtvrti Asakusa s obřími lampióny, Východní zahrady císařského paláce, kontroverzní svatyně Jasukuni, Nidžúbaši – kamenný vstupní most do nepřístupného Císařského paláce, věhlasná obchodní čtvrť Ginza s nejluxusnějšími a nejdražšími obchody, módními salony, bankami, a sídly největších japonských společností.

5. - 6. den výlet do Kamakury (nazývané Východní Kjóto, kde od konce 12. stol. sídlil první japonský šógunát, druhá nejvyšší bronzová socha Amida Buddhy v Japonsku, Hasedera – 11-ti hlavá bohyně milosrdenství Kanon, největší dřevěná socha Japonska), možnost procházky po pláži Tichého oceánu, později odpoledne odjezd přes nám známé Nagano, kolem Japonských Alp, až do Kanazawy, důležitého středověkého sídla klanu Maeda, druhého nejmocnějšího klanu Japonska, kde si prohlédneme její největší klenot – zahradu Kenrokuen, jednu z nejlepších krajinných zahrad Japonska a dokonce lze zde ochutnat i pravou zlatou zmrzlinu. Večer Osaka.

7. den výjezd do oblasti Iga, známé nejlepšími nindža školami v Japonsku, kde si prohlédneme místní hrad, autentickou usedlost nindžů a museum místních démonů.

8. – 10. den návštěva bývalého císařského hlavního města Japonska, dvoumiliónového Kjóta (UNESCO) - prohlídka jeho úchvatných pamětihodností jako světoznámý Zlatý a Stříbrný pavilon, šógunův i císařský palác, chrámy a kláštery ve východní i západní části města s proslulými japonskými zahradami, v případě dobrého počasí uvidíme i jeden z největších festivalů Kjóta – AOI Matsuri. Jeho počátky sahají až do 6.stol., kdy zemi sužovaly tajfuny, neúroda a císařovo poselstvo si vyprošovalo ve dvou svatyních – ochráncích města - záchranu, což se i stalo. Průvod v historických oděvech trvá kolem 2 hod. Dále navštívíme i předměstí Kjóta - svatyni Fušimi Inari s tisíci torii bran, Udži - kolébku pěstování zeleného čaje (výborné suši), s tisíciletým buddhistickým chrámem Bjodoin či výrobnu saké s ochutnávkou, příp. supermoderní futuristické nádraží Kjóto a mohutný osacký hrad.

11. - 12. den první stálé hlavní město Japonska z roku 710 - Nara (UNESCO), s řadou starobylých chrámů z 8. stol., a jeho dřevěný chrám Todaidži (stále největší na světě) s největší bronzovou sochou Buddhy v Japonsku a dalšími božstvy. Možnost získat osvícení a tím i vstup do “ráje Nirvány”. Navečer účastníci základního zájezdu odjezd šinkansenem do Tokia a odlet zpět do Prahy.

Účastníci prodlouženého zájezdu:

12. den odjezd šinkansenem do Okajamy (příjemný suši bar s pohyblivým pásem) a po unikátním 12-ti km Seto-Ohaši mostě přes Vnitřní japonské moře na ostrov Šikoku, zde si prohlédneme jednu z nejkrásnějších japonských krajinných zahrad - Ritsurin, odpoledne pak zpět přes Okajamu do Hirošimy - návštěva epicentra výbuchu atomové pumy, dnes Mírový park, Muzeum atomové pumy a ruiny Průmyslového paláce, ochutnáme i místní vyhlášenou specialitu Okonomijaki.

13. den výlet na posvátný ostrov Mijadžima - plovoucí brána Torii se svatyní Itsukušima (UNESCO) - jedna ze tří nejkrásnějších scenerií Japonska, pavilon Tisíce rohoží, komplex chrámu Daišo-in a navečer přejezd šinkansenem na ostrov Kjúšú do Kumamoto.

14. – 15. den do oblasti Arita, prohlídka krásné svatyně Yutoku Inari a v KamiArita výrobky z vyhlášené japonské keramiky a porcelánu. Další den šinkansenem až na jih ostrova Kjúšú do Kagošimy, města „posledního samuraje“ Saigó Takamoriho, nazývané japonská Neapol, s majestátní dýmající sopkou Sakuradžima. Lodí přes Kagošimský záliv na úpatí sopky – vulkanologické muzeum, nožní termální lázně, procházka přes místní výlevy lávy, navečer návrat do Kumamoto.

16. - 17. den šinkansenem zpět na sever do Nagoji - třetí největší japonská aglomerace, unikátní železniční museum a především pak prohlídka nově zrekonstruovaného paláce Tokugawů – současný nejkrásnější palácový skvost Japonska. Druhý den odpoledne šinkansenem kolem hory Mt.Fuji do Tokia.

18. - 19. den návštěva horského NP Nikko, prohlídka bývalého letního sídla japonské císařské rodiny, areál Tošógu - komplex bohatě zdobených chrámů s čínskými vlivy - mauzoleum šógunů rodu Tokugawa .. následně odjezd zpět do Tokia, dle času odletu případně poslední nákupy, odjezd na letiště, odlet a návrat do ČR.

Cena zahrnuje:

letenku a let. taxy (limit 20000 Kč), místní dopravu (šinkansen, ostatní vlaky, autobusy, tramvaje, metro, lodní přívozy, ubytování (10x respektive 17x dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a snídaní, v business hotelech evropského typu, pouze oproti Evropě výrazně menší plocha pokojů), průvodce, informační materiály, tričko

Cena nezahrnuje:

stravování (cenová hladina srovnatelná s centrem Prahy), vstupné 12000 JPY, včetně prodloužení 20000 JPY, fakultativní akce cca 3000 JPY, včetně prodloužení 5000 JPY, 1L pokoj příplatek 7000 Kč, včetně prodloužení 11900 Kč, cestovní pojištění + COVID, pojištění STORNO

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.